Avaleht

VeniVidiVici õpilasvahetuse programm

Haanja Kool on VeniVidiVici partnerkooliks ning aitab kaasa üle-Eestilisele õpilaste ühendamisele! VeniVidiVici Õpilasvahetus organiseerib 7. – 12. klasside noortele Eesti-siseseid õpilasvahetusi ja e-keelepraktikat, mille abil on võimalik arendada üldpädevusi ja silmaringi laiendada.

Lühiajaline õpilasvahetus → võimalus vahetada 1 või 2 nädalaks kooli silmaringi laiendamiseks ning üldpädevuste arendamiseks. Õpilastel on võimalus kasutada õpilasvahetuse kogemust näiteks loovtöö kirjutamiseks, õpingute jätkamisel valiku tegemiseks jne.
Vahetuskooli valiku saab teha VeniVidiVici partnerkoolide seast (https://venividivici.ee/koolide-nimekiri/). Osalemine maksab õpilasele 30€, VeniVidiVici tasub õpilase sõidukulud.

Neljanädalane keelepraktika õpilasvahetus → võimalus 4 nädala jooksul laiendada õpilase silmaringi, arendada üldpädevusi ning toetada eesti/vene keele kui teise keele õpet reaalse suhtluse abil. Kooli valikul tuleb lähtuda sellest, et vahetuskooli õppekeel oleks erinev õpilase emakeelest. Osalemine on õpilasele tasuta, õpilane saab kaasa 200€ stipendiumi elamiskulude osaliseks katmiseks, VeniVidiVici tasub õpilase sõidukulud.

Virtuaalne keelepraktika → võimalus 4 nädala jooksul arendada eesti või vene keele oskust, suheldes eakaaslasest keelementoriga iganädalaselt 2-3 tundi interneti teel.

Lisainfo: www.venividivici.ee

Õpilasvahetuses osalemiseks:

1. Pea nõu enda vanemate ning klassijuhatajaga, et neilt osalemiseks nõusolek saada;
  2. Vali välja endale meelepärane sihtkool;
  3. Täida vahetusõpilase ankeet, lase enda vanemal see allkirjastada kas kirjalikult või
    digitaalselt;
  4. Saada täidetud ning allkirjastatud ankeet VeniVidiVici Õpilasvahetuse meili peale
  5. Oota edasisi juhiseid VeniVidiVici Õpilasvahetuse koordinaatori poolt.

VeniVidiVici MTÜ on 2012.a loodud organisatsioon, mille peamiseks suunaks on õpilasvahetuste ning e-keelepraktikate organiseerimine.

Viimased uudised kooli ajalehest

• Külas Grethe Rõõm
    Emakeelepäeva raames käis 15.03 1.-6. klassi õpilastel külas kirjanik Grethe Rõõm. Nagu Grethe ise ütles, siis “emakeelepäev on ju iga päev”. Ta tutvustas oma uusimat teost “Ruudi, Tuula ja hambahaldjas Tauno”. Lisaks sellele rääkis ta ka sellest, kui kaua ühe raamatu kirjutamine aega võtab, kust kirjanik inspiratsiooni saab jmt. Lapsed said küsimusi esitada ning soovijad … Loe edasi: Külas Grethe Rõõm